WordPress.com Business Artık 3. Parti Tema ve Eklentileri Destekliyor!

Ağustos 14, 2017 | Wordpress

WordPress.com bildiğiniz gibi yıllardır kullanıcılara ücretsiz hosting ve alan adı hizmeti sunuyor. Ancak sadece wordpress tarafından yayınlanmış temaları ve eklentileri kullanabilme imkanımız vardı. WordPress.com sitesinde yayınlanan son blog yazısında bu konuda radikal bir değişiklik yaptıklarını ve artık 3.parti tema ve eklentileri desteklediklerini duyurdular.

Yıllardır automattic ekosistemi dışında ki binlerce faydalı eklentiyi kullanamayan kullanıcılar artık yoast, marketplace ve eticaret eklentileri gibi diledikleri eklentiler ile sitelerini geliştirebilecekler, gerçekten büyük bir güncelleme olduğunu söyleyebilirim.

wordpress 3.parti tema ve eklentileri destekliyor

Bu değişiklik ile wordpress.com business  kullanıcıları themeforest gibi marketlerden satın aldıkları eklenti ve temaları kullanabilecekler

WordPress.com’ un şimdiye kadar 3.parti tema ve eklentilere karşı oluşunun sebebi güvenlik açığı potansiyeli olan birçok tema ve eklentinin varlığı idi. Olası bir güvenlik açığı automattic ekosisteminde büyük soruna yol açabilir. Sanıyorum Automattic bu sorunu engellemenin bir yolunu buldu ki bu tarz büyük bir karar verdi.

Malesef bu özellik tüm kullanıcılar için geçerli değil. Sadece Business hesabı olan kullacılar bu özelliklerden yararlanabiliyor. Business hesap ücretlerinin aylık 21 dolardan başladığınıda belirtelim, özellikle standart host firmalarında bu fiyat 7-8 dolar civarında.

Eğer bir business hesabınız varsa 3,parti kaliteli wordpress temalara göz atabilirsiniz.