Woocommerce E-ticaret Ticari Program Entegrasyonları

Mart 12, 2018 | Woocommerce

woocommerce xml ve api entegrasyon

Woocommerce Ticari Program Tek Yönlü ve Çift Yönlü Entegrasyon

Woocommerce muhasebe ve stok programları entegrasyonu ile ( logo, nebim, netsis, vega, paraşüt gibi ) artık ürünlerinizi, müşterilerinize daha profesyonel bir hizmet ile sunabilirsiniz.

Özellikle Woocommerce e-ticaret ile geçmiş dönemde sorun yaşadığımız canlı stok, fatura kesme, pazaryeri entegrasyon gibi gelişmiş özelliklere artık sahip olabilirsiniz.

Woocommerce ilk çıktığı zamanlarda malesef çok basit e-ticaret işlevlerini yerine getirebiliyordu, bu sayede bile bir çok insan e-ticaret sitesini woocommerce a taşımaya başladı. WordPress in seo dostu yapısı ve açık kaynak kodlu oluşu ile dilediğiniz gibi geliştirebilme gücü, kaynak kodları size sunulmayan hazır e-ticaret paketi kullanan kişilerin woocommerce a akın etmesine neden oldu ve oluyor. Özellikle tasarım maliyeti açısından hazır paketlerle kıyaslanamayacak kadar tasarruflu olan woocommerce da artık bir e-ticaret sitesinde bulunması gereken  her özellik mevcut.

entegratoryum.com

Woocommerce Çift Yönlü Entegrasyon

Örnek verecek olursak;

Diyelim ki bir firmanız var ve ürünlerinizi online platformlarda ulaşabileceğiniz kadar insana ulaştırmak istiyorsunuz. Woocommerce ile tasarlanmış e-ticaret siteniz mevcut ve ürünleriniz burada satıldığı gibi  n11, hepsiburada, sanalpazar, trendyol, gittigidiyor, cimri hatta ebay ve amazon gibi pazaryerlerinde de  listelenebilir ve bu ürünlerin stoklarını canlı olarak tutabilirsiniz, böylece bir platformda yapılan satış sonrası ürünün stoğu anında diğer servislerde ve sitenizde eksiltilir.  Alınan siparişler muhasebe programınıza aktarılır ve buradan faturasını kesebilirsiniz, faturasını kestiğiniz ürün stok programınızda da eksiltilir.. Yine stok programınızda yeni giriş yaptığınız ürünler tüm platformlarda anlık olarak yansır. Artık tüm bu işlemler woocommerce altyapısına sahip eticaret sitelerinde yapılabiliyor.

Yada sadece stok programınız ve woocommerce siteniz arasında çift yönlü yada tek yönlü bir entegrasyon kurmak istiyorsunuz, ürün stok, fiyat, kategori ve açıklama gibi bilgileriniz e-ticaret sisteminize otomatik aktarılır ve satışlarınız da ticari programınıza otomatik çekilerek faturanızı kesebilirsiniz.

 

Woocommerce Tek Yönlü XML Entegrasyonu

Tek yönlü xml entegrasyonu ile çift yönlü entegrasyon arasında ki fark, birinin adı üzerinde olduğu gibi xml ile yapılması diğerinin ise api entegrasyonu ile yapılmasıdır.

Xml ile yapılan entegrasyonlarda websitesi ve stok programı arasında çift yönlü bir entegrasyon yoktur, sadece stok programınızdan tek yön olarak sitenize xml entegrasyonu yapabilirsiniz. Bu sayede stok programınızdan ayarladığınız belirli sürelerde stok ve ürün kontrolü yapabilirsiniz. Yine tek yönlü entegrasyonlarda siparişlerinizi muhasebe programınıza otomatik olarak aktaramaz manuel olarak faturasını kesebilirsiniz.

Peki hepsi güzelde fiyatları nedir bu hizmetlerin?

Tüm bu entegrasyonların fiyatları kullandığınız stok ve muhasebe programının ismine, pazaryeri dahil olmasına, canlı stok özelliğine, tek yönlü çift yönlü entegrasyon özelliklerine göre değişmektedir. Bu konuda desteğe ihtiyacınız varsa altta bulunan banner’ a tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

entegratoryum.com