Woocommerce ile E-ticaret Sitenizi Bugün Kurun!

Haziran 03, 2017 | Wordpress

E-ticaret sitesi kurmak artık eskisi gibi çok zor değil. Ürününü online mağaza açıp satmak isteyen müşterilerime bu konuda en azından başlangıç aşamasında en mantıklı ve maliyeti en düşük çözümü sunuyorum. Woocommerce!

Woocommerce, wordpress in binlerce mükemmel eklentisinden sadece biri, wordpress tabanlı sitenizi dakikaler içerisinde bu eklenti sayesinde e-ticaret sitesine dönüştürebiliyorsunuz. Opencart ve magento gibi ücretsiz olan woocommerce’i  bu iki e-ticaret platformundan ayıran en büyük özelliği şüphesiz kolay kullanılabilirliği ve sınırsız geliştirilebilir yapısıdır.  Bugün wordpress tabanlı bir sitede hemen hemen yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. Binlerce liralık maliyet çıkarılan projeleri wodpress kat ve kat daha uygun maliye yapabilirsiniz.

E-ticaret site sahiplerinin en büyük sorunlarından biride online mağazalarını diledikleri gibi geliştirememeleri.  Hazır e-ticaret paketlerinde bu durum oldukça maliyetli ve zor iken opencart ve magento gibi açık kaynak kodlu sistemlerde yetersiz kalınan birçok nokta çıkabiliyor.

Hiçbir platfrom WordPress in sunduğu fonksiyonelliği daha uygun maliyetle sunamaz. Hal böyle olunca e-ticaret sitesi kurmak isteyenler için en mantıklı seçim woocommerce oluyor.

E-ticaret başlı başına zor bir iş. Bu zorluklara adım atarken daha başında yanlış bir tercih ile işleri dahada zorlaştırabilirsiniz.  Bu yüzden başlangıç aşamasında en azından woocomerce a şans vermek en mantıklısı.

Bakın, Woocommerce ‘ ın en sevdiğim 3 özelliği

  • Ücretsiz! Ücretsiz’i kim sevmez?
  • Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay
  • Sınırsız geliştirme imkanı. Binlerce ücretli & ücretsiz eklenti ile mağazanızı istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz.

Woocommerce ‘ a Nereden ve Nasıl Başlayabilirim?

Öncelikle bir wordpress siteniz olmalı, sonrasında eklentiler sekmesinden Woocommerce eklentisini kurup etkinleştiriyoruz, kurulum aşamasında adım adım woocommerce sizi yönlendiriyor. Tüm adımları bitirdiğinizde ilk ürününüzü girmeniz için woocommerce sizi yönlendiriyor.

Ürün ekleme

Ürün ekleme sayfası resimdede göreceğiniz gibi oldukça sade ve basit. Ürün ismi, açıklaması, fiyatı ve resmini girerek ilk ürününüzü ekleyebilirsiniz.

woocommerce ürün nasıl eklenir

Burada çok daha fazla seçenek var. Ürün seçenekleri ekleme, stok takip, kargo fiyatları, kdv ekleme, benzer ürünleri bağlamagibi bir çok ayarı yapabilirsiniz.

Sunabileceğiniz Ödeme Yöntemleri

Basit bir şekilde dakikalar içerisinde hiçbir ücret ödemeden wordpress tabanlı sitenize e-ticaret altyapısını ekleyebilir ve ilk ürününüzü yayınlayabilirsiniz.. Woocommerce üzerinde birkaç farklı ödeme yöntemi ile geliyor, ülkemizde bazıları kullanılmadığından şuan için sdece kapıda ödeme ve banka havalesi seçenekleri ile başlayabiliyorsunuz. Ancak kredi kartı modülü eklemek isterseniz iyzico ve payu gibi servisleri entegre edip kredi kartı ile ödeme alabiliyorsunuz.

Son olarak;

Woocommerce’ ı kurduğunuzda kullandığınız wordpress teması woocommerce’ ı destekliyorsa tasarım açısından bir sorun yaşamazsınız ancak woocommerce uyumlu olmayan bir temada woocomemrce eklentisini kurduğunuzda tasarım olarak kötü bir mağaza ile karşılaşacaksınız.

Bu yüzden mutlaka bir wordpress e-ticaret teması yada woocommerce uyumlu wordpress teması kullanmalısınız.