web tasarımı

Web Tasarım Hizmeti

Günümüzde, internette görünür ve saygın olmak isteyen firma ve kurumsal şirketler kendilerini tanıtabileceği, misyon ve vizyonlarını müşterilerine anlatabileceği, kurumsal yüzlerini yansıtabileceği temiz ve anlaşılır web sitelerine ihtiyaç duymakta. Aynı şekilde ürünlerini, online dünyanın sunduğu herkese ulaşabilme potansiyelini kullanarak pazarlamak isteyenler için hedef kitlelerine özgü e-ticaret sitelerine ihtiyaçları vardır.

Her web sitesi farklı amaçlar için tasarlanıyor olsa da farklı tasarımlara sahip olsa da, tüm web sitelerinde olması gereken, istenilen  bazı şeyler vardır. Sitenin hedef kitleye uygun tasarımı, mobil uyumlu olması, hızlı açılış sayfalarına sahip olması, web standartlarına ve seo uyumlu kodlanmış olmasıdır. Web tasarımı sadece tasarım değil tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde tasarlanıp kodlanmasıdır.

Freelance olarak sunduğum web tasarım hizmetini tüm bu yukarda saydığım ihtiyaçları göz önüne alarak sunuyorum.. Amacım, müşterilerime hizmetlerini en iyi şekilde sunmalarını sağlamaktır.

Kurumsal Web Site Tasarımı

Firmaların kurumsal yüzlerini sunabileceği,  kendilerini ve hizmetlerini tanıtabileceği, kullanıcı dostu, responsive ve seo uyumlu web siteleri tasarlıyorum. Firmaların, kurumsal kimliklerini en iyi yansıtabileceği web siteleri, fonksiyonel özelliklerden uzak, basit, temiz ve mesajı net sunabilen tasarımlara sahip olması gerekir. Kurumsal kimlik, sanal dünyada firmaların güven ve kalitesini sunması bakımından oldukça önemlidir.

Günümüze Uygun Web Tasarım dan Ne Beklenir?

Günümüze uygun, son trend web site tasarımında şu 3 ana başlık olmazsa olmazdır.

  • Kullanıcı deneyimine uygun tasarıma sahip olması
  • Mobil uyumluluk ( kullanıcı deneyiminin bir örneği )
  • Hızlı yüklenen sayfalara ve iyi optimize edilmiş kod yapısına sahip olması

a- Kullanıcı Deneyimi

Web tasarım da dikkat edilmesi gereken başlıca konu kullanıcı deneyimidir. Kullanıcıların aradıkları hizmet veya ürünleri en kolay yoldan nasıl sunabilirim, verilmek istenen mesajı nasıl iletebilirim düşüncesiyle tasarlanmalıdır.

b- Mobil Uyumluluk

Mobil çağda, mobil uyumlu olmayan sitelerin artık bir şansı yok.  Arama sonuçlarında responsive olmayan sitelerin sıralaması her geçen gün eriyor. Her responsive site de %100 mobil uyumlu değil malesef, farklı kodlama ile yapılan responsive çalışmalar herzaman tam mobil uyumluluk sağlamayabiliyor. Sorunsuz bir mobil kodlama için Bootstrap standartlarını kullanmalıyız.

c- Site Hızı ve optimize edilmiş kodlama

Mobil uyumluluk kadar Google ın büyük önem verdiği diğer bir konu site hızıdır. Google ziyaretçileri ağır açılan sayfalara göndermek istemiyor ve haliyle ne kadar iyi optimize edilmişte olsa başarılı siteleri hız konusunda cezalandırabiliyor. Web tasarımının başından sonuna tüm aşamalarında site hızı dikkatlice düşünülerek karar verilmelidir. Kullanılan grafik ve resim uzantılarının seçiminden kodlamaya kadar her işlemi acaba site hızına etkisi olur mu düşüncesiyle yapmak gerekir.