themeforest wordpress tema kurulum

Themeforest, farklı kategorilere, farklı platformlara sahip temalarının satışının yapıldığı yabancı bir tema satış sitesidir. Dünyanın her yerinden webtasarımcıların çalışmalarını satmak için kullandığı themeforest.net bir çok farklı tema seçeneği sunuyor. WordPress temaları sadece bunlardan bir tanesi.

Themeforest Wordpress Temaları

Themeforest da satışa sunulan temalar, farklı projelerde kullanılabilmesi ve tema içerisinde site sahibinin en ufak düzenlemelerine kolaylıkla cevap verebilmesi için oldukça foksiyonel bir şekilde kodlanıyor. Temaların onlarca farklı varyasyonlara sahip özelliklerinden bir kısmını seçip özelleştirebiliyorsunuz. Ancak bu kadar çok fazla özellikten sadece bir kısmını kullanıp, kullanılmayan diğer varyasyonlar gereksiz yere siteye yük oluşturmakta, bu yüzden tema seçimleri dikkatli yapılmalı. Yine wordpress de en çok virüse neden olan eklentileri kullanan temalardan uzak durmak gerekir.

Beğendiğiniz temayı satın almadan önce tema yapımcısının yorumlarına göz atarak olası sorunları görebilir, bu konuda çözümlenmemiş hataların olmadığından emin olmak gerekir. Themeforest temaları her ne kadar güvenilir olsa da, bu, temaların kusursuz olduğu anlamına gelmez.

Diğer bir dikkat etmeniz gereken konu, themeforest temalarının çoğunda bulunan başlıca eklentilerin lisanslı olmaması. Hemen hemen bütün temalarda görebileceğiniz slayt eklentisi revslider ve visual composer eklentisi lisanslı gelmemekte, peki bu neden önemli? Lisanslı olmayan bu eklentileri kullanabilirsiniz ancak güncelleme alamazsınız. Güncelleme almayan eklentiler kısa süre içinde hacklenebiliyor. Özellikle çoğu temada kullanılan bu iki eklenti en çok açığı bulunan ve sürekli güncelleme yayınlayan eklentilerdir.

Satın aldığınız temayı sorunsuz olarak kullanmak isterseniz kesinlikle tema ile birlikte üzerinde gelen lisanssız eklentilerin lisanslarının alınması gerekir.

Themeforest Temaların Kurulumu

Themeforest dan tema alan kullanıcıların çoğu  tema kurulumunda sorun yaşamakta. Temaları, demolarda olduğu gibi kullanıma hazır hale getirmek için zorlanabiliyorlar. Bahsettiğim gibi bazı temalar çok fazla foksiyonel olduğu için bu temaların kurulumu daha da zor olabiliyor.

Themeforest tema kurulumu talebi her geçen gün daha fazla artıyor. Themeforest temaları satın alacaklar için kısaca dikkat etmeleri gereken noktalardan bahsettim. Umarım faydasını görürsünüz.

WordPress Themeforest Tema Kurulum Hizmeti

Beğendiğiniz ve satın almak istediğiniz themeforest temalarını sizin için satın alıp demoda gördüğünüz gibi hazır halde kurulumunu yapıp teslim ediyorum. Bu konuda yardımcı olmamı isterseniz lütfen iletişime geçiniz.