seo danismanligi

SEO Hizmeti – Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, sitelerin botlar tarafından kolaylıkla ve doğru bir şekilde taranmasına imkan veren teknik çalışmalardır. Seo çalışması site içi (on-page) ve site dışı (off-page) olmak üzere ikiye ayrılır. Bir site tasarlanırken seo uyumlu kodlanmasının önemi bu yüzdendir. Tasarımı yapan grafikerin de bu konuda bilgi sahibi olmasının gerekliliği bu yüzdendir.

Doğru bir seo çalışması tasarımla başlar.  Kullanılacak grafiklerden doğru kodlamaya kadar her noktada sitenin hem kullanıcılar için hemde arama motorları için işlevselliği düşünülmelidir.

Site İçi SEO (On-Page SEO)

Site içi seo çalışması kısaca teknik seo çalışmalarıdır. Sitenin arama motorları tarafından kolay ve doğru okunmasını sağlamaktır. Google ın sıralama faktörünü belirleyen 200 sinyalden, site içi kriterlerin uygulandığından emin olmaktır. Varsa eksikliklerin düzenlenmesidir. Site içi seo çalışmaları; robots.txt, w3c validate uyumluluğu, hx etiketlerin, sayfa başlıkları ve açıklamaların, içeriklerin özgünlüğü, anahtar kelime yerleşimleri, site hızı gibi birçok farklı sinyalin kontrol edilmesidir.

Site Dışı SEO (Off-Page SEO)

Site dışı seo çalışmasının da birçok farklı tekniği vardır, bunların başında backlink ve sosyal medya kullanımı vardır. Backlink çalışması site dışı seo nun önemli bir başlığıdır ve sıralamada önemli rol oynamaktadır. Ancak backlink çalışması çok fazla suistimal edilen bir çalışma olduğundan arama motorları tarafından tespit edilmesi durumunda ciddi derecede cezalandırılmaktadır. Backlink çalışması doğal yollardan yapılmalıdır. Link satın alarak yapılan backlink hizmeti çok tehlikelidir. Sosyal medya kanalları da backlink kazanmak için uygun bir yol olsada yanlış ve doğal olmayan yollardan yapıldığı takdirde sonuçları hüsran olabilir. Sosyal medya, marka bilinirliği, ürün satışı veya siteye ziyaretçi göndermek için oldukça etkili kullanabileceğimiz mecradır. Farklı sosyal medya kanallarını ve tekniklerini kullanarak sitemiz için doğal backlinker kazanabiliriz. Diğer bir site dışı seo çalışması içe adwords gibi reklam yönetimleridir.

SEO ‘ ya İhtiyacınız mı Var?

Sitenizin SEO iyileştirmeleri yada kapsamlı SEO çalışması için fiyat teklifi alabilirsiniz. Web sitenizin SEO ihtiyacını analiz edip size bir yol haritası ile birlikte fiyat teklifimi sunabilirim.