wordpress mobil ugulama

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama, akıllı telefonlar ve tabletler için tasarlanan yazılımlardır.  IOS ve Android tabanlı sistemler için geliştirilen mobil uygulamalar mobil cihazlar için kullanım kolaylığı ve işlevsellik sunuyor. Günümüzde internet işlemlerinin %75 gibi büyük bir bölümü mobil cihazlardan yapılmakta, akıllı telefonlarımızı elimizden düşürmüyor, gün içinde en çok zamanımızı bu cihazlarda harcıyoruz.  Mobil uygulamalar web sitelerin mobil uyumlu versiyonu değildir, mobil cihazlara özgü, farklı dilde yazılmaktadır.

Kullanıcılar websitenize tarayıcı ile girmek yerine mobil uygulamanızı kullanarak çok daha iyi kullanıcı deneyimi sayesinde hizmetlerden yararlanabiliyor.

Mobil Uygulamayı Kimler Kullanmalı?

Genellikle e-ticaret siteleri için tasarlanan mobil uygulamalar kurumsal siteler içinde kullanılabiliyor. Peki mobil uygulama benim için gerekli mi diyebilirsiniz. Eğer ziyaretçilerinize kampanyalarınızı ve duyurularınızı haberdar etmek istiyorsanız mobil uygulamalar bunu kolaylıkla sağlayabilir. E-ticaret sitesi sahipleri özel olarak tasarlanan uygulamalar ile ürünlerini oldukça sadece bir platformda sunabilir, kampanya bildirimleri ile ziyaretçilerini haberdar edebilir, ürün filtrelemeleri ile ziyaretçilerin aradıkları ürünü kolaylıkla bulmasını sağlayabilir.

WordPress ve Mobil Uygulama

WordPress siteler için oldukça amatör çözümler sunan online hizmetler veya eklentiler olsa da bunlar esasında mobil default tasarımlara konu başlıklarını ve belirli alanları çekerek bir nevi responsive tasarım sunuyor.

WordPress e-ticaret siteleri veya kurumsal siteler için özel tasarımlara sahip, bildirimler gönderebileceğiniz, uygulamayı kullananlara özel kampanya oluşturabileceğiniz, sade ve basit filtreleme ile ziyaretçilere aradıklarını kolayca bulabildikleri mobil uygulamalar tasarlanabilir.

Mobil Uygulamaya İhtiyacınız Mı Var?

Sizlere en uygun maliyetlerde profesyonel mobil uygulama çözümleri sunuyorum.  Talep formunu kullanarak projeniz için mobil uygulama teklifi alabilirsiniz.