Ücretsiz En Yeni WordPress Görsel Oluşturucular (Page Builder)

Kasım 01, 2016 | Wordpress

wordpress-gorsel-olusutucular

WordPress en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri, bir çok websitesinde wordpress altyapısı mevcut, wordpress’ in bukadar çok kullanılmasının bir çok sebebi var tabii ancak bunların başında hiç kuşkusuz kullanıcı dostu yapısı geliyor. Kolay kullanımı wordpress’i wordpress yapan en önemli etken. Hiçbir kod bilgisi olmayan kullanıcılar bile wordpress ile kolayca profesyonel görünümlü websiteleri oluşturabiliyor. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan görsel oluşturucular ile wordpress daha kolay kullanıma olanak sağlamaya başladı. Sürükle bırak sayfa oluşturucular ( Görsel Oluşturucu )  kullanıcılara basit arayüzü ile içerikleri dilediği gibi eklemeyi, konumlandırmayı ve kaldırabilmeyi sunuyor.

Bu yazımda sizlere  en iyi ücretsiz sürükle-bırak sayfa oluşturucu eklentilerinin listesini paylaştım.

1- Page Builder

wp page builder

Bu eklenti widget arayüzü kullanılarak oluşturulmuş bir görsel oluşturu. Bı sayede aslında diğer sürükle bırak eklentilere göre daha kolay bir arayüzü var diyebiliriz. Ayrıca her temada sorunsuz bir şekilde adapte olması sıranın başına eklenmesinde büyük etken.

2-Pootle Sayfa Oluşturucu

ücretsiz görsel oluştucu

Pootle yeni bir görsel oluşturucu olmasına karşın sunduğu esnek ve kişiselleştirilebilir yapısı sayesinde seveceğiniz bir eklenti, amacı, eğlencili bir eklenti olduğunu belli etmek için logosunda büyük bir gülen canavar kullanmasından  anlaşılıyor. Ücretsiz ve ücretli versiyonları mevcut.

3- Live Composer

wp görsel oluşturucu

Live composer açık kaynak kodlu, düzenli olarak güncellenen ve özverili geliştiricilere sahip güzel bir eklenti. Eklentinin sadece ücretsiz versiyonu ile geliyor, böylece en iyi özelliklerinin kısıtlama olmadan kullanılabilir olduğunu tahmin edebilirsiniz. açık kaynak kodlu olması sebebiyle dilediğiniz gibi geliştirebilir, kişiselleştirebilirsiniz.

4- WooRockets Sayfa Oluşturucusu

woorocket

Geliştiriciler için güzel bir eklenti. Kaynak kodlarını github üzerinden indirebilir dilediğiniz gibi geliştrebilirsiniz. Woorocket teması için tasarlanan eklenti çoğu tema ile sorunsuz bir şekilde çalışmakta.

5- King Composer

king-composer

King Composer ücretsiz versiyonu admin panelden sürükle bırak desteği sunuyor olsada pro versiyon ile site ön yüzünden de düzenleme yapabilmenizi sağlıyor. Eklentinin en iyi yanı sayısınız kullanım dökümanları ve videolarının olması.

6- Unyson

wordpress ücretsiz page buildr

Sürekli artan aktif kullanıcı sayısı ve güçlü kullanıcı puanı ile Themefuse nin Unyson görsel oluşturucusu, sürükle bırak sayfa oluşturucuları arasında güçlü bir rakip. Diğer eklentilerde olmayan takvim ve seo fonksiyonları ile öne çıkan bir eklenti.

7- Wishpond

wishpond

Wishpond, Unyson eklentisi kadar popüler olmasada sunduğu farklı bir özellik için düşünülebilir. Bu eklenti özellikle açılış sayfaları tasarlamak isteyenlere hitap ediyor. Eğer kullanıcılarınızdan email yada farklı bilgiler toplamak için bir form kullanabileceğiniz landing page ( açılış sayfası ) tasarlamak istiyorsanız ve bunun için bir görsel oluşturucu arıyorsanız wishpond tam size göre diyebilirim.

8- Forge Görsel Oluşturucu

wordpress visual composer

Forge site ön yüzünden düzenlemeler yapmak isteyenler için en iyi seçenek diyebilirim. İçe / dışa aktar aracı ile içeriklerinizi ve tasarımı kolaylıkla kopyalayabilir ve taşıyabilirsiniz.

9- Beaver

page builder

Beaver in eğlencili sloganı “Aylarca değil, dakikalar içerisinde wordpress siteleri” ile eklentisinin kolay ve foksiyonel yapısına atıfta bulunuyor. Gerçekten güzel bir eklenti denemenizde zarar yok.