Büyük E-Ticaret Siteleri İçin WordPress E-Ticaret (Woocommerce )

Şubat 08, 2017 | Wordpress

WordPress şuan en çok kullanılan içerik yönetim sistemi. Dünyada ki tüm sitelerin %23.6 sı wordpress kullanıyor. Tüm içerik yönetim sistemine sahip siteleri filtreleyecek olursak wordpress kullanan sitelerin oranı %60 a kadar çıkıyor.

WordPress e-ticaret eklentisi için aldığım en çok sorulan soruların başında; woocommerce, binlerce ürünü olan büyük e-ticaret firmaları için yeterli midir? WordPress bu kadar çok ürünü kaldırabilir mi? Yavaşlık söz konusu olur mu?

Woocommerce Kullanan Büyük E-Ticaret Siteleri

Sorulara cevap vermeden önce dünyada woocommerce kullanan büyük ölçekli ve binlerce ürününü satışa sunan e-ticaret sitelerine bir göz atalım.

Tarox.co.uk

40.000 + ürün satışta

woocommerce e-ticaret

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soulbrother.com

20.000 + ürün satışta

wordpress woocommerce

 

 

 

 

 

 

 

 

Store.hypebeast.com

4000 + ürün satışta

Aylık 32 milyon ziyaretçi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türkiyeden de bir kaç örnek vermek isterdim ancak bildiğim büyük bir site yok woocommerce kullanan malesef.

Yukarıda ki siteler aylık binlerce, milyonlarca ziyaretçisi olan, binlerce ürün satan woocommerce tabanlı e-ticaret siteleri. Linklerinide paylaştım özellikle girip bakabilirsiniz, sayfalar arası geçişler oldukça hızlı.

Şimdi kendi düşüncemi söyleyeyim; evet, Woocommerce ile binlerce ürün satabilirsiniz, WordPress bunu kaldırabilir tabiki, asıl sorulması gereken soru sunucunuzun bu kadar çok ürünü kaldırıp kaldıramayacağıdır. WordPress ile alakalı bir durum değil bu, sunucunuzun size ne kadar trafik ayırdığı, ne kadar disk alanı oluşturduğuna bağlı tüm bunlar.

Tek sorun yaşayabileceğiniz konu ürün entegrasyonu olabilir. Bunun için ücretli ve ücretsiz csv importer eklentileri mevcut ancak eklentiyi kurup başarılı bir şekilde toplu ürün entegrasyonu yapmanız biraz bu konuda ayarlamalar yapmanızı gerektiriyor. Csv dosyasını kendinize göre kolonlarını ayarlamanız gerekiyor.

Ücretsiz sürüm;

Woocommerce CSV importer

Ücretli sürüm;

Product CSV Import Suite